Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hmm...
08-17-2010, 04:36 AM
hmm...
No cóż, widzę że nie ma chętnych żeby coś napisać Smile - Ktoś musi być pierwszy Smile Czym właściwie będzie ta gra ? Czy to typowy RTS ? Po screenach i konceptach można wnioskować, że gra ma przynajmniej lekkie zabarwienie fantasy Smile Ciekawi mnie jednak, jaki będzie świat, rasy... itp. Może jakaś ciekawa ( innowacyjna ) mechanika rozgrywki ? Singl;e Player, Multi ? I na jakie platformy ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-17-2010, 06:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-17-2010 09:06 AM przez hnb.)
RE: hmm...
Na dzień dzisiejszy o grze - poza nami - wie może garstka osób na warsztacie. Powinniśmy sami założyć część tematów na tym forum, jednak póki co wszyscy w zespole mocno pracują by jak najszybciej stworzyć dobrego gameplaya - nie tracimy energii na bezwartościową pustą reklamę. Cool

Czym właściwie będzie ta gra ? Czy to typowy RTS ?

Gra z założenia jest RTSem, mechanika ma być częściowo podobna do mechaniki znanej z Warcrafta 3 jednak z kilkoma bezwzględnie innymi elementami rozgrywki. Nie odcinamy się zupełnie od tej gry, gdyż niektóre elementy z Warcrafta są dobre i na pewno nie zabraknie ich w naszym produkcie (herosi, umiejętności jednostek, surowce, intuicyjność gry i interfejsu). Nie chcę by gra uchodziła za jakiegoś klona, czy imitację W3 ponieważ jest tworzona w nieco innym stylu a i kierunek mechaniki jest odrębny, nie wspominając nawet o jakości i "wieku" używanych technologii (O styl graficzny dba nasz świetny grafik ChrissX2, a o implementację efektów graficznych, ściśle współpracujący z Chrissem, Spider, znający najnowsze efekty oferowane przez dzisiejsze karty).

Może jakaś ciekawa ( innowacyjna ) mechanika rozgrywki ?

Ważną rolę będą odgrywać obiekty na planszy (np. ołtarze) dające bonusy różnego rodzaju dla całej armii gracza (lub obszarowo), który będzie w ich posiadaniu (można je odbijać/przejmować w trakcie rozgrywki). To jeden z "prawie pewników". Pozostałe nowości są na etapie konsultacji. Ostatecznie wszystko wyjdzie podczas beta testów (i może diametralnie odmienić mechanikę) - w końcu nie chcemy dopuścić do IMBY... Big Grin

Po screenach i konceptach można wnioskować, że gra ma przynajmniej lekkie zabarwienie fantasy Smile Ciekawi mnie jednak, jaki będzie świat, rasy... itp.

Gra będzie zabarwiona elementami fantasy jednak bez przesady. Nie będzie rasowego "miszmaszu" i pomieszania z poplątaniem co cechuje większość gier dostępnych na rynku. Dba o to Arcling orientujący się w dostępnych tytułach i czytający sporo książek. W grze będzie taka ilość fantasy by "zauroczyć" gracza i by jednocześnie "nie wymiotował" jej nadmiarem. Obecnie, fabuła jest w fazie konsultacji i na dniach jej zarys zostanie przedstawiony na stronie. Zapewniam, że Arcling postarał się by zawiało świeżością Exclamation Nie będzie tu klasycznego konfliktu orków z rasą ludzką. Co więcej - brak orków!

Zostanie przedstawiony ciekawy konflikt/zderzenie kulturowe białoskórych mieszkańców, rodem ze średniowiecznej europy, z czarnoskórymi mieszkańcami - a'la ludy zachodnioafrykańskie.

Single Player, Multi ? I na jakie platformy ?

Single Player - podstawa. Multi jest w planach wraz z integracją z najnowszymi portalami społecznościowymi ale nie mogę na razie zdradzić konkretów, w końcu to tylko plany Wink. Obecnie jedyna pewna platforma to Windows i być może MacOSX. Pewien czas po premierze w rachubę prawdopodobnie wejdzie jeszcze Linux, ale w dużej mierze kwestia dostępności na MacOSX i Linuxa, nie zależy od nas.

[Obrazek: imagesauth.jpg]
08-17-2010, 06:56 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-17-2010 09:34 PM przez Spider.)
Tak jak wspomniał Hnb nie ma sensu zarzucać mnóstwem niepotrzebnych reklam najważniejsze, że projekt się rozwija. Mimo wszystko
miło że już widać zainteresowanie. Od siebie dodam że projekt rozwijamy od około 6 miesięcy (dopiero) więc trudno oczekiwać wielu konkretów, na stronce pojawiają się jakieś tam podstawowe informacje ale w ukrytej części forum zawsze dzieje się dużo więcej. Odnośnie świata i ras myślę że to nie ja powinienem się wypowiadać Smile
08-18-2010, 12:55 AM
(08-17-2010 06:56 AM)Spider napisał(a):  Tak jak wspomniał Hnb nie ma sensu zarzucać mnóstwem niepotrzebnych reklam najważniejsze, że projekt się rozwija. Mimo wszystko
miło że już widać zainteresowanie. Od siebie dodam że projekt rozwijamy od około 6 miesięcy (dopiero) więc trudno oczekiwać wielu konkretów, na stronce pojawiają się jakieś tam podstawowe informacje ale w ukrytej części forum zawsze dzieje się dużo więcej. Odnośnie świata i ras myślę że to nie ja powinienem się wypowiadać Smile

Niby tak, ale jeśli piszecie "więcej informacji tutaj <adres waszej strony, a tam forum w menu>" czy jakoś tak, to wydaje się, że czegoś będzie można się jednak dowiedziec Wink
08-18-2010, 01:00 AM
No... Ale w każdym razie to co tutaj napisaliście zaspokoiło moją ciekawość. Smile Czekam na betę ( przypuszczam, że jeszcze trochę poczekam xd )
08-18-2010, 01:33 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-18-2010 01:34 AM przez hnb.)
(08-18-2010 12:55 AM)ANtY napisał(a):  Niby tak, ale jeśli piszecie "więcej informacji tutaj <adres waszej strony, a tam forum w menu>" czy jakoś tak, to wydaje się, że czegoś będzie można się jednak dowiedziec Wink

Mimo wszystko, jednak trochę można się dowiedzieć Wink. Na więcej konkretów trzeba niestety trochę poczekać.

Dzięki za pytania. Niektóre trafią na stronę / FAQ.

PS. Widać Gn0me jest moją odpowiedzią usatysfakcjonowany Cool.

[Obrazek: imagesauth.jpg]
08-18-2010, 07:12 AM
No to czekamy Big Grin

PS. LOL Wink
12-23-2010, 10:11 PM
ten projekt jest rozwijany??
12-23-2010, 11:33 PM
(12-23-2010 10:11 PM)filip2012 napisał(a):  ten projekt jest rozwijany??

Cały czas. Smile
12-24-2010, 02:33 AM
a kiedy jakieś nowe materiały ?? bo od 4 miesięcy nic nowego nie byłoTongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | DaThoX | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS